Signal Transformer SLPPI04-15-1R0M
Part No.:
SLPPI04-15-1R0M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI04-15-1R0M.pdf
Description:
HI POWER IND 1.00UH 28.5 MOHM 8
Comments
SLPPI04-15-1R0M Specifications
Series:
SLPPI04
Packaging:
Bulk
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
33.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)