Signal Transformer SLPPI05-02-3R3M-TR
Part No.:
SLPPI05-02-3R3M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-02-3R3M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 3.30UH 70.0 MOHM
Comments
SLPPI05-02-3R3M-TR Specifications
Series:
SLPPI05
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
59.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)