Signal Transformer SLPPI05-02-4R7M-TR
Part No.:
SLPPI05-02-4R7M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-02-4R7M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 4.70UH 54.0 MOHM
Comments
SLPPI05-02-4R7M-TR Specifications
Series:
SLPPI05
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)