Signal Transformer SLPPI05-10-R47M-TR
Part No.:
SLPPI05-10-R47M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-10-R47M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 4.70 UH 158.0MOHM
Comments
SLPPI05-10-R47M-TR Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)