Signal Transformer SLPPI05-15-1R0M-TR
Part No.:
SLPPI05-15-1R0M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-15-1R0M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 1.00UH 18.8 MOHM
Comments
SLPPI05-15-1R0M-TR Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
9.5A
DC Resistance (DCR):
22.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)