Signal Transformer SLPPI05-15-R68M-TR
Part No.:
SLPPI05-15-R68M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-15-R68M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 0.68UH 11.6 MOHM 1
Comments
SLPPI05-15-R68M-TR Specifications
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8 A
Current - Saturation (Isat):
13A
DC Resistance (DCR):
14.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)