Signal Transformer SLPPI05-18-100M-TR
Part No.:
SLPPI05-18-100M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-18-100M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 10.0UH 126.0 MOHM
Comments
SLPPI05-18-100M-TR Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.9A
DC Resistance (DCR):
149mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)