Signal Transformer SLPPI05-18-2R2M-TR
Part No.:
SLPPI05-18-2R2M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-18-2R2M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 2.2UH 29.2 MOHM 8.
Comments
SLPPI05-18-2R2M-TR Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.7 A
Current - Saturation (Isat):
7.4A
DC Resistance (DCR):
35mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)