Signal Transformer SLPPI05-18-R47M-TR
Part No.:
SLPPI05-18-R47M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI05-18-R47M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 0.47UH 7.4 MOHM 19
Comments
SLPPI05-18-R47M-TR Specifications
Series:
SLPPI05
Product Status:
Active
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
15.5A
DC Resistance (DCR):
8.9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)