Signal Transformer SLPPI06-10-1R5M-TR
Part No.:
SLPPI06-10-1R5M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI06-10-1R5M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 1.50UH 59.3 MOHM 7
Comments
SLPPI06-10-1R5M-TR Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.7 A
Current - Saturation (Isat):
6.3A
DC Resistance (DCR):
71mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)