Signal Transformer SLPPI06-12-2R2M-TR
Part No.:
SLPPI06-12-2R2M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI06-12-2R2M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 2.20UH 54.4 MOHM 6
Comments
SLPPI06-12-2R2M-TR Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
5.8A
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)