Signal Transformer SLPPI06-12-4R7M-TR
Part No.:
SLPPI06-12-4R7M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI06-12-4R7M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 4.70UH 76.2MOHM 9
Comments
SLPPI06-12-4R7M-TR Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
91mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)