Chip Quik Inc. SMDSW.031 1OZ
Part No.:
SMDSW.031 1OZ
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSMDSW.031 1OZ.pdf
Description:
SOLDER WIRE NO-CLEAN 63/37 1OZ.
Comments
SMDSW.031 1OZ Specifications
Composition:
Sn63Pb37 (63/37)
Diameter:
0.031" (0.79mm)
Melting Point:
361°F (183°C)
Wire Gauge:
20 AWG, 22 SWG