Chip Quik Inc. SMDSWLF.031 1OZ
Part No.:
SMDSWLF.031 1OZ
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSMDSWLF.031 1OZ.pdf
Description:
SLD WIRE NO-CLEAN 96.5/3/.5 1OZ.
Comments
SMDSWLF.031 1OZ Specifications
Composition:
Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5)
Diameter:
0.031" (0.79mm)
Melting Point:
423 ~ 428°F (217 ~ 220°C)
Wire Gauge:
20 AWG, 22 SWG