Texas Instruments SN75LBC174ADW
Part No.:
SN75LBC174ADW
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSN75LBC174ADW.pdf
Description:
IC TRANSCEIVER 4/0 20SOIC
Comments
SN75LBC174ADW Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Driver
Protocol:
RS422, RS485
Number of Drivers/Receivers:
4/0
Duplex:
Receiver Hysteresis:
Data Rate:
30Mbps
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C