Texas Instruments SN75LBC775DWR
Part No.:
SN75LBC775DWR
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSN75LBC775DWR.pdf
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
Comments
SN75LBC775DWR Specifications
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Transceiver
Protocol:
AppleTalk
Number of Drivers/Receivers:
2/2
Duplex:
Full
Receiver Hysteresis:
30 mV
Data Rate:
1Mbps
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C