Texas Instruments SN75LBC777DW
Part No.:
SN75LBC777DW
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSN75LBC777DW.pdf
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 3/2 20SOIC
Comments
SN75LBC777DW Specifications
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
Transceiver
Protocol:
GeoPort™
Number of Drivers/Receivers:
3/2
Duplex:
Full
Receiver Hysteresis:
50 mV
Data Rate:
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C