Maury Microwave SP-35-MM-12-LP
Part No.:
SP-35-MM-12-LP
Manufacturer:
Maury Microwave
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSP-35-MM-12-LP.pdf
Description:
COAX CBL 3.5MM TO 3.5MM
Comments
SP-35-MM-12-LP Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Maury Microwave
Series:
StabilityPlus
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
3.5mm to 3.5mm
1st Connector:
3.5mm Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
3.5mm Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
26.5 GHz