CODACA SP75-151K
Part No.:
SP75-151K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSP75-151K.pdf
Comments
SP75-151K Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.05 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
462mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)