CODACA SP75-180K
Part No.:
SP75-180K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSP75-180K.pdf
Comments
SP75-180K Specifications
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.07 A
Current - Saturation (Isat):
2.9A
DC Resistance (DCR):
62.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)