Delevan SPD127R-333M
Part No.:
SPD127R-333M
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPD127R-333M.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3A 65 MOHM SMD
Comments
SPD127R-333M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delevan
Series:
SPD127R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)