Delevan SPD62R-352M
Part No.:
SPD62R-352M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPD62R-352M.pdf
Description:
FIXED IND 3.5UH 2.5A 120MOHM SMD
Comments
SPD62R-352M Specifications
Series:
SPD62R
Inductance:
3.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)