Delevan SPD74R-103M
Part No.:
SPD74R-103M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPD74R-103M.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.2A 49 MOHM SMD
Comments
SPD74R-103M Specifications
Series:
SPD74R
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
49mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)