Delevan SPD74R-223M
Part No.:
SPD74R-223M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPD74R-223M.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2A 110 MOHM SMD
Comments
SPD74R-223M Specifications
Series:
SPD74R
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)