TDK Corporation SPM10040T-4R7M
Part No.:
SPM10040T-4R7M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM10040T-4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.9A 18 MOHM SMD
Shipping
Inventory:423
Comments
SPM10040T-4R7M Specifications
Series:
SPM
Product Status:
Active
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.9 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)