TDK Corporation SPM10054T-100M-HZ
Part No.:
SPM10054T-100M-HZ
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM10054T-100M-HZ.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 10.6A 24.31 MOHM
Shipping
Inventory:135
Comments
SPM10054T-100M-HZ Specifications
Series:
SPM-HZ
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.6A
DC Resistance (DCR):
24.31mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)