TDK Corporation SPM10065VT-680M-D
Part No.:
SPM10065VT-680M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM10065VT-680M-D.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 3.4A 0.121OHM SMD
Comments
SPM10065VT-680M-D Specifications
Series:
SPM-VT-D
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
5.1A
DC Resistance (DCR):
121mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1006
Size / Dimension:
0.413" L x 0.394" W (10.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)