TDK Corporation SPM12565VT-4R7M-D
Part No.:
SPM12565VT-4R7M-D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM12565VT-4R7M-D.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 14A 0.0071OHM SM
Shipping
Inventory:126
Comments
SPM12565VT-4R7M-D Specifications
Series:
SPM-VT-D
Package/Case:
Nonstandard
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
22.2A
DC Resistance (DCR):
7.1mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1256
Size / Dimension:
0.512" L x 0.492" W (13.00mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)