TDK Corporation SPM3012T-4R7M-CA02
Part No.:
SPM3012T-4R7M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM3012T-4R7M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.7A 0.2663OHM
Comments
SPM3012T-4R7M-CA02 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
266.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)