TDK Corporation SPM3015T-1R0M-CA02
Part No.:
SPM3015T-1R0M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM3015T-1R0M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 3.8A 0.0451OHM SMD
Comments
SPM3015T-1R0M-CA02 Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
45.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)