TDK Corporation SPM3020T-1R5M-CA02
Part No.:
SPM3020T-1R5M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM3020T-1R5M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.4A 0.055OHM SM
Comments
SPM3020T-1R5M-CA02 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
4.4A
DC Resistance (DCR):
55mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)