TDK Corporation SPM4015T-2R2M-CA02
Part No.:
SPM4015T-2R2M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM4015T-2R2M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.5A 0.0627OHM
Comments
SPM4015T-2R2M-CA02 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
62.7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)