TDK Corporation SPM4015T-4R7M-CA02
Part No.:
SPM4015T-4R7M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM4015T-4R7M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 0.2036OHM SMD
Comments
SPM4015T-4R7M-CA02 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
3.6A
DC Resistance (DCR):
203.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)