TDK Corporation SPM5012T-3R3M-CA02
Part No.:
SPM5012T-3R3M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM5012T-3R3M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.5A 0.11OHM SMD
Comments
SPM5012T-3R3M-CA02 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)