TDK Corporation SPM5012T-4R7M-CA02
Part No.:
SPM5012T-4R7M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM5012T-4R7M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.1A 0.1551OHM
Comments
SPM5012T-4R7M-CA02 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
155.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)