TDK Corporation SPM5012T-R47M-CA02
Part No.:
SPM5012T-R47M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM5012T-R47M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 5.4A 0.0231OHM
Comments
SPM5012T-R47M-CA02 Specifications
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.4 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
23.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)