TDK Corporation SPM5015T-3R3M-CA02
Part No.:
SPM5015T-3R3M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM5015T-3R3M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.5A 0.0825OHM
Comments
SPM5015T-3R3M-CA02 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.4A
DC Resistance (DCR):
82.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)