TDK Corporation SPM5015T-6R8M-CA02
Part No.:
SPM5015T-6R8M-CA02
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM5015T-6R8M-CA02.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.8A 0.1346OHM
Comments
SPM5015T-6R8M-CA02 Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
134.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)