TDK Corporation SPM5030VT-4R7M-D
Part No.:
SPM5030VT-4R7M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM5030VT-4R7M-D.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.8A 0.0591OHM
Comments
SPM5030VT-4R7M-D Specifications
Series:
SPM-VT-D
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.9A
DC Resistance (DCR):
59.1mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
5030
Size / Dimension:
0.209" L x 0.201" W (5.30mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)