TDK Corporation SPM7054VC-330M-D
Part No.:
SPM7054VC-330M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM7054VC-330M-D.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.3A 0.116OHM SMD
Shipping
Inventory:612
Comments
SPM7054VC-330M-D Specifications
Series:
SPM-VC-D
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.1A
DC Resistance (DCR):
116mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)