TDK Corporation SPM7054VC-680M-D
Part No.:
SPM7054VC-680M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM7054VC-680M-D.pdf
Description:
IND 68.0UH 4.2A 224MOHM -55~155
Comments
SPM7054VC-680M-D Specifications
Series:
SPM-VC-D
Type:
Wirewound
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
DC Resistance (DCR):
258mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)