TDK Corporation SPM7054VT-101M-D
Part No.:
SPM7054VT-101M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPM7054VT-101M-D.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.8A 0.348OHM SM
Comments
SPM7054VT-101M-D Specifications
Series:
SPM-VT-D
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
348mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)