Volgen + Furuno SPN100-24S
Part No.:
SPN100-24S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPN100-24S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Comments
SPN100-24S Specifications
Series:
SPN100 (100W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
4.4 A
Power (Watts):
100W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.36" L x 3.66" W x 1.54" H (187.0mm x 93.0mm x 39.0mm)