Volgen + Furuno SPN150-05S
Part No.:
SPN150-05S
Manufacturer:
Volgen + Furuno
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPN150-05S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Comments
SPN150-05S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Volgen + Furuno
Series:
SPN150 (150W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
30 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
150W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.72" L x 4.21" W x 1.77" H (196.0mm x 107.0mm x 45.0mm)