Volgen + Furuno SPN150-24S
Part No.:
SPN150-24S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPN150-24S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Comments
SPN150-24S Specifications
Series:
SPN150 (150W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
7 A
Power (Watts):
150W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.72" L x 4.21" W x 1.77" H (196.0mm x 107.0mm x 45.0mm)