Volgen + Furuno SPN75-05S
Part No.:
SPN75-05S
Manufacturer:
Volgen + Furuno
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPN75-05S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 75W
Comments
SPN75-05S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Volgen + Furuno
Series:
SPN75 (75W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
15 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
75W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.38" L x 3.47" W x 1.52" H (162.0mm x 88.0mm x 38.5mm)