Volgen + Furuno SPN75-48S
Part No.:
SPN75-48S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSPN75-48S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 75W
Comments
SPN75-48S Specifications
Series:
SPN75 (75W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
1.6 A
Power (Watts):
75W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.38" L x 3.47" W x 1.52" H (162.0mm x 88.0mm x 38.5mm)