Bourns Inc. SRN3015-220M
Part No.:
SRN3015-220M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRN3015-220M.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 600MA 622MOHM SMD
Comments
SRN3015-220M Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
580mA
DC Resistance (DCR):
622mOhm Max
Q @ Freq:
17 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
28MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)