Bourns Inc. SRR0735HA-820M
Part No.:
SRR0735HA-820M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRR0735HA-820M.pdf
Description:
IND 82UH 0.63A SHLD
Comments
SRR0735HA-820M Specifications
Series:
SRR0735HA
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
630 mA
Current - Saturation (Isat):
650mA
DC Resistance (DCR):
480mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)