Bourns Inc. SRR0735HA-821M
Part No.:
SRR0735HA-821M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRR0735HA-821M.pdf
Description:
IND 820UH 0.19A SHLD
Comments
SRR0735HA-821M Specifications
Series:
SRR0735HA
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
190 mA
Current - Saturation (Isat):
210mA
DC Resistance (DCR):
5.2Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)